Między wierszami

22 czerwca 2010 | Administrator

Między wierszami

"Między wierszami" to tomik poezji Władysława Kuchty, który wydała nasza biblioteka rozpoczynając serię poetycką twórców naszej gminy.

Władysław Kuchta urodził się i większość życia spędził w Sułkowicach. Ukochał tę rodzinną wioskę, która w trakcie jego życia stała się miasteczkiem. Ma 92 lata. Wychował 7 dzieci. Jego życie upłynęło na ciężkiej pracy, zachwycie dla piękna ziemi i rodzimego słowa.

Zapisywał przeczytane i zasłyszane wiersze, piosenki, przyśpiewki i pisał własne zachowując w nich swoje przeżycia, uczucia, obawy. Radości codzienne i dojrzałe cierpienie. Promocja tomiku odbędzie się podczas obchodów dni Gminy Sułkowice na stoisku naszej biblioteki, gdzie również można będzie nabyć wyżej wymieniony tomik.