Wśród nocnych cisz – Małgorzata Hayles

Zarezerwuj!

Mroczny thriller trzymający w napięciu do ostatniej strony. Pewnego październikowego dnia Dagmara dostaje telefon z policji informujący o znalezieniu zwłok jej męża w pobliskim jeziorze. Mąż już dawno od niej odszedł ale kobieta wyrusza do małej miejscowości i stopniowo odkrywa jak niewiele wiedziała o Pawle. Co ukrywał przed nią mąż? Jakie tajemnice z przeszłości starał się ukryć?

Idealna para – Marcel Moss

Zarezerwuj!

Miała to być para idealna, jak z okładki. Aneta – celebrytka i influencerka zostaje twarzą aplikacji randkowej. Towarzyszyć ma jej przystojny Hubert. Dziewczyna ma za sobą trudne przeżycia, popełniła wiele błędów ale próbuje wyjść na prostą. Przeszłość nie daje jednak o sobie zapomnieć, ktoś codziennie śledzi dziewczynę. Anita zaczyna obawiać się o własne życie. Czy wyjazd do Dubaju miał z tym coś wspólnego? Sięgnijcie po książkę, a przekonacie się sami.

Miłość za zakrętem – Kinga Gąska

Zarezerwuj!

Trzy kobiet i trzy różne scenariusze na życie. Bibliotekarka, fryzjerka i bizneswoman. Każda z nich ma za sobą bagaż doświadczeń, każda stara się odczarować zły los. Każda z nich pokaże jak wiele może znieść dla siebie i swoich bliskich. Co ma z tym wspólnego pewien mężczyzna?

Dom lalek – Edyta Świątek

Zarezerwuj!

Główna bohaterka – instruktorka na siłowni - Anita jest rozwódką. Wszyscy wiedzą że wychowała się razem z niepełnosprawną intelektualnie siostrą. Rodzice starali się by dziewczynki wszystko robiły razem. Ich życie nie było usłane różami. Teraz Anita jest dorosła i spotyka na swojej drodze mężczyznę idealnego. Mikołaj jest czarujący, czuły – ale przecież ideałów nie ma. Co ukrywa mężczyzna? Czy Anita mu zaufa i jak się to zakończy?

Rzeka – Anna Kusiak

Zarezerwuj!

Pierwszy tom z cyklu kryminalnego Żywioły Podkarpacia. Akcja powieści rozgrywa się w stolicy Podkarpacia, czyli Rzeszowie. Dobrochna – młoda pani detektyw dostaje zlecenie odnalezienia żony milionera Aliny. Tropy prowadzą nad tytułową rzekę – tu zostaje znaleziona jej torebka. Samobójstwo, porwanie, morderstwo czy ucieczka? Mąż nie ma czystego sumienia, sąsiedzi milczą. Fałszywe tropy, zwroty akcji, tajemnice – dotarcie do prawdy nie będzie łatwe.

Prawda i kłamstwa – Caroline Mitchell

Zarezerwuj!

Amy Winter to detektyw specjalizująca się w rozwiązywaniu głośnych zbrodni. Wcześniej zajmował się tym jej ojciec, który zmarł. Amy wraca do rodzinnego domu by wspierać matkę w trudnych chwilach. Jej życie staje się koszmarem gdy dostaje list – a w nim informacje, że jest biologiczną córką morderczyni. Zostaje wplątana w sieć intryg i kłamstw. Przypomina sobie przeszłość i swoje życie jako malutkiej dziewczynki, które wcześniej wyparła. Co się stało z siostrą Amy? Kim jest jej żyjące rodzeństwo o którym nie ma pojęcia? W pracy detektyw mierzy się ze sprawą zaginięcia 15 latki. Poznajemy jej myśli i uczucia.

Za horyzont - Tomasz Kieres

Zarezerwuj!

Można by rzec klasyka gatunku – dwa różne od siebie światy, spotykają się i zaczynają darzyć uczuciem. Świat filmu - a w nim Iga – piękna i sławna aktorka żyjąca w blasku fleszy, relacjonująca swoje życie na Instagramie. Nauczyciel Adam- spokojny i wrażliwy idealista, ceni szczerość, chroni swoją prywatność. Ich drogi spotykają się gdy scenariusz napisany przez Adama ma stać się podstawą serialu. Główną w nim rolę oczywiście grać ma Iga. Dziewczyna chce zakończyć swój rozrywkowy związek, skupić na karierze. Pragnie spokoju i wewnętrznego porządku.

Już cię kiedyś kochałam

Zarezerwuj!

Dominika ma 36 lat, nie ma męża i dzieci, a do tego matkę, która tego wszystkiego od niej oczekuje. Niedawno rozstała się z mężczyzną, który jej nie kochał. Wie czego oczekuje od życia, niestety toksyczne relacje z matką nie ułatwiają jej tego. Na jej drodze niespodziewanie staje pierwsza miłość. Właściciel stadniny koni - gdzie Dominika realizuje sesję zdjęciową – Konrad próbuje na nowo zdobyć dziewczynę. Z jakim skutkiem?

Cenny motyw - Małgorzaty Rogali

Zarezerwuj!

"Cenny motyw" Małgorzaty Rogali  to książka, którą przyjemnie i szybko się czyta, przy której czytelnik odpocznie i zrelaksuje się. Jest lekka, przyjemna w odbiorze.
Nie jest to mroczny kryminał, który trzyma czytelnika w ciągłym napięciu, ale jej fabuła jest łatwa, mało skomplikowana co dodatkowo wpływa na delikatność i lekkość czytania.
Główna bohaterka to taka „ pani detektyw” nie ma zbyt dużego doświadczenia i wiedzy detektywistycznej, ale braki w tej dziedzinie nadrabia swoją czupurnością, junactwem i przebojowością oraz umiejętnością logicznego myślenia.

Zawsze będziemy razem - Gabriela Gargaś

Zarezerwuj!

„Zawsze będziemy razem” Gabrieli Gargaś to kolejny tom z serii Sagi Dobrzyńskich. Jeżeli ktoś nie czytał wcześniejszych to nie należy się zanadto przejmować, ponieważ autorka w kolejne historie wprowadza czytelnika powoli, stopniowo, nie pozwoli również się pogubić. Z fabuły celowo staram się za wiele nie zdradzać. Mówiąc ogólnie Maksymilian i Teresa starają się ratować swoje małżeństwo, choć powoli obojgu zaczyna nie wystarczać do tego serca. W szczególności, że w życiu mężczyzny pojawia się Małgorzata…

Ostatni skok - Małgorzata Rogala

Zarezerwuj!

Ostatni skok  Małgorzaty Rogali to książka, która łączy w sobie miłość do pięknych klejnotów z wyrafinowaną intrygą, co jest bardzo wybuchowym połączeniem.
Poza kryminalnymi smaczkami czytelnik otrzymuje garść osobliwych miłostek, które przyprawią go o szybsze bicie serca. Jeżeli chodzi o język to ta pozycja stoi na bardzo wysokim poziomie, stanowiąc prawdziwą ucztę dla duszy. Autorka konsekwentnie dawkuje napięcie, dając odbiorcy materiał do głębszych przemyśleń. 

Najmilszy prezent - Agnieszka Krawczyk

Zarezerwuj!

Do sięgnięcia po powieści Agnieszki Krawczyk czytelników naszej biblioteki nie trzeba specjalnie zachęcać, jest ona bowiem jedną z poczytniejszych autorek, zwłaszcza wśród żeńskiej części naszych czytelników. Jednak ten zbliżający się czas sprawił, że chciałabym Wam polecić jej świąteczną opowieść.

Szepty gwiazd - Anna Łajkowska

Zarezerwuj!

„Szepty gwiazd” to obyczajowa powieść Anny Łajkowskiej, którą warto przeczytać. Akcja powieści rozgrywa się w grudniu, czyli miesiącu, w którym w zasadzie już na jego początku zabieramy się za świąteczne przygotowania. Nie inaczej jest w rodzinach, które przedstawione są w tej powieści.

Drogi Święty Mikołaju... - Natasza Socha, Magda Mazur

Zarezerwuj!

„Drogi Święty Mikołaju” to książka, po którą warto sięgnąć przed nadchodzącymi Świętami. Nie jest to jednak powieść „przesłodzona”. Bo przecież - jak piszą autorki - „Wigilie bywają różne. Rodzinne, samotne, wesołe i smutne. Bywają kolorowe i czarno-białe. Pełne śmiechu lub zadumy. Ale zawsze dają nadzieję”.

Tylko jeden wieczór - Krystyna Mirek

Zarezerwuj!

„Tylko jeden wieczór” - czy tyle czasu wystarczy, żeby zmienić czyjeś życie? A nawet jeśli nie, to czy wydarzenia te mogą pozostać w naszej pamięci na bardzo, bardzo długi czas? Czy tak właśnie będzie w przypadku Sylwii Nowak, bohaterki powieści Krystyny Mirek?

Kiedyś się odnajdziemy - Gabriela Gargaś

Gabriela Gargaś to autorka której książki cieszą się dużą popularnością w naszej bibliotece. Do ich grona dołączył nowy tytuł „Kiedyś się odnajdziemy”. Książka to opowieść o miłości, cierpieniu, trudnych decyzjach, na które wpływ wywarła wojna.

Tak smakuje miłość - Agata Przybyłek

Kolejną propozycją, na długie jesienne wieczory przy filiżance herbaty, jest książka Agaty Przybyłek „Tak smakuje miłość”. Kto z nas nie chciałby znać przepisu na udany związek, na miłość? Ola, bohaterka książki, chociaż jest znaną blogerką kulinarną i żaden przepis nie sprawia jej trudności to jednak na swój związek sposobu nie znalazła. Jej małżeństwo rozpada się, Ola postanawia wrócić w swoje rodzinne strony.

W cieniu paproci - Anika Stelmasik

Adam i Maria to bohaterowie książki „W cieniu paproci”. Dwoje ludzi, którym bliskie jest poczucie samotności. Są przekonani że tak pozostanie już na zawsze. Ale czy na pewno tak będzie?

Rana - Wojciech Chmielarz

Wojciech Chmielarz to jeden z najpopularniejszych polskich autorów kryminałów. I tym razem jego fani nie będą zawiedzeni. Książkę czyta się jednym tchem, a finał, do czego przyzwyczaił nas wcześniej autor, jest nieprzewidywalny i zaskakujący. Pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica jednej z prywatnych warszawskich szkół. Elżbieta, nauczycielka tejże szkoły stara się wyjaśnić co naprawdę się stało.

Duch 44 - Stanisław Zasada

Jak wielką moc daje modlitwa i wiara, o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Jak potężna jest siła Ducha nawet w obliczu pewnej klęski. „Zawsze w cieniu. Zawsze potrzebni. Wreszcie docenieni. Kapelani Powstania Warszawskiego.” Około 150 księży było duchowymi przywódcami powstania warszawskiego. Dodawali otuchy, odprawiali nabożeństwa, udzielali rozgrzeszenia przed śmiercią. Ich rola jest nieoceniona. 

Morderstwo na starej plebanii - Jim McGown

Lubisz kryminalne zagadki w stylu Agathy Christie? Ta książka jest dla Ciebie. Jest morderstwo, mnóstwo poszlak, mała ilość bohaterów i wiele zwrotów akcji. Graham Elstow - zięć pastora i jego żony zostaje znaleziony martwy na ich plebani. Dzieje się to w noc przed Bożym Narodzeniem. Małżonkowie specjalnie się tym nie przejmują. Powód? Graham potrafił pobić ich córkę Joannę. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest ktoś bliski rodzinie.