„Sięgając gwiazd” – wystawa obrazów Bogumiły Wojewody

W dniu 7 czerwca o godz. 15.00 w Izbie Tradycji w Sułkowicach odbyła się wystawa malarstwa Bogumiły Wojewody. Wernisaż zatytułowany „Sięgając gwiazd" przyciągnął wielu gości i przyjaciół autorki. Po uroczystym przywitaniu, odbyła się krótka prezentacja multimedialna przygotowana przez Bogusławę Górkę. Podzielona ona była na dwie części. Pierwsza część zaprezentowała osobę Pani Bogumiły Wojewody, część druga wprowadziła w klimat jej prac. Po prezentacji na zaproszonych gości czekał poczęstunek, przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Harbutowiacah. Były kwiaty, uściski i podziękowania.

Koronkowy świat Kazimiery Kois - spotkanie autorskie

Panią Kazię znamy w bibliotece już od kilku lat. Wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej przychodzi regularnie na prowadzone przez nas zajęcia biblioteczne. Zawsze uśmiechnięta, serdeczna, otwarta. A mimo to w kontakcie z nią ma się wrażenie, że za jej uśmiechem jest coś jeszcze, czego nie ujawnia.

Spotkanie poetyckie z Marią Jasek

W dniu 2 kwietnia odbyło się w naszej bibliotece spotkanie poetyckie poświęcone prezentacji tomiku poezji Marii Jasek ,,Nieśmiało szeptane". Tomik został wydany przez Stowarzyszenie Wspomagania Osób Niepełnosprawnych KOLONIA w Harbutowicach, które razem z Warsztatami Terapii Zajęciowej i biblioteką było organizatorami spotkania.

„Nocą gdy nie śpię" – Danuta Drożdż

W dniu 6 listopada 2013 roku, Gminna Biblioteka Publiczna z siedzibą w Sułkowicach wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Harbutowicach, zorganizowała spotkanie poetyckie z panią Danutą Drożdż.Poetka prezentowała swoje wiersze z wydanego w 2008 roku tomiku „Oczekiwanie" oraz te najnowsze. Wiersze recytowała sama autorka oraz jej przyjaciele Katarzyna Biela, Sebastian Frosztęga, Jarosław Sanowski, Krystyna Szatan. Inspiracją poezji Pani Danuty są obserwacje codziennego życia, podróże a przede wszystkim ponadprzeciętna wrażliwość autorki.