Email

Szeptane opowieści - Anna Dutkiewicz

Szeptane opowieści
Anna Dutkiewicz

 

Szeptane opowieści to powieść o tęsknocie, o tym jak człowiek sam poprzez swą dumę, brak odwagi stawienia czoła przeciwnościom, niszczy szczęście, które czeka na niego za rogiem. To historia o znaczeniu rozmowy, o szczerości i wybaczeniu nie tylko drugiej osobie, ale również sobie.

Magda - właścicielka nietypowego sklepu z rękodziełem połączonego z kawiarnią z własnymi wypiekami, serwowanymi klientom o nazwie Szeptane opowieści – tkwi w patowej sytuacji. Jej małżeństwo istnieje już tylko na papierze, nadal jednak mieszka z mężem razem w domu, który kobieta kocha całym sercem. Z tego też powodu nie potrafi ukrócić tej sytuacji i wyprowadzić się z posiadłości Grzegorza.
Kobieta, wraz z swoim pracownikiem Piotrem, jeździ po całej Polsce wyszukując interesujących artystów. Z wrodzonej empatii stara się pomóc każdemu, czasem kosztem dopłacania do interesu. Przyjaźnie z niezwykłymi pasjonatami rękodzieła uczą ją tego, co w życiu najważniejsze, chociaż przez dłuższy czas nie potrafi o swoje szczęście zawalczyć. Jest niezdecydowana, odkłada rozwiązywanie problemów na potem. Wszystko zdaje się iść w dobrym kierunku do momentu, kiedy Magda orientuje się, że Piotr, jej nowa miłość, założył konkurencyjną firmę, kopiując wszystko, nawet wystrój jej sklepu…Jak dalej potoczą się ich losy? Sprawdźcie sami.

 

Szeptane opowieści - Anna Dutkiewicz