Email

Pojedynek uczuć – K. Mirek

Pojedynek uczuć
K. Mirek

 

Piękna i poruszająca historia z życia wzięta, która w prosty a zarazem emocjonalny sposób opowiada o życiu i kłopotach tak częstych w obecnych czasach. Trzydziestoletnia Maja ma wszystko czego może pragnąć kobieta. Wspaniałego mężczyznę, z którym żyje w nieformalnym związku, synka Krzysia - wspaniały, słodki owoc tego związku -  i pracę w prestiżowej firmie na stanowisku sekretarki. Adam, partner Mai ma własną firmę, co zapewnia rodzinie stabilizację finansową. Pewnego dnia życie Mai wywraca się do góry nogami. Adam rezygnuje z "zabawy" w dom i rodzinę", zabiera swoje zabawki i znika. Młoda kobieta staje się samotną matką z ciężarem ogromnego kredytu mieszkaniowego do spłacenia. Na domiar złego traci też pracę, a matka która nieraz opiekowała się synkiem ląduje w szpitalu. Pracę traci, bo nowy szef (syn starego) uważa, że była kochanką jego ojca i przez to jego matka bardzo cierpiała. To oczywiście nieprawda i Szymon robi potem wszystko, żeby naprawić swój błąd. Ale czy Maja może zaufać człowiekowi, który ją zawiódł? Maja musi pojedynkować się z życiem, z uczuciem bezradności i osamotnienia. Musi walczyć o lepsze jutro dla siebie i synka.

Pojedynek uczuć, napisany lekkim piórem, porusza ważne tematy. Humor, życiowa mądrość i akcja osadzona w realiach pracy w polskich firmach, które stawiają wiele kobiet przed trudnymi osobistymi wyborami. Lektura, która wzrusza i bawi, a jej bohaterowie na długo zostają w naszej pamięci.
Pojedynek uczuć to również książka o mężczyznach, tych odpowiedzialnych i tych trochę mniej. Tych przerażająco słabych i tych walczących. Tych, którzy za błędy płacą i tych, którzy po rozum do głowy przychodzą o wiele za późno.
Bohaterowie powieści toczą walkę zarówno ze sobą, jak i z innymi. A o co? O poczucie bezpieczeństwa, własną godność, dumę, utracone szczęście, spełnienie marzeń, wskrzeszenie przeszłości, ponowne scalenie rodziny, władzę, lepsze jutro. Czy wszystkim się uda?

Recenzje przygotowała Anna Gatlik
Zakup nowości „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

 

Pojedynek uczuć – K. Mirek