Blondynka w Japonii – B. Pawlikowska

Blondynka w Japonii
B. Pawlikowska

Japonia – kraj kwitnącej wiśni, gejsz, tradycji i nieosiągalnego w Europie orientu. Tak to państwo postrzega większość z nas. Fascynacja Japonią i jej kulturą wzrasta przyciągając rzesze turystów. Czy rzeczywiście jest ona legendarnym krajem, jaki sobie wyobrażamy? O tym przekonała się Beata Pawlikowska w trakcie jednej ze swoich podróży. Czytając jej dziennik z podróży czytelnik może dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy, są też praktyczne wskazówki dla osób, które wybierają się do Japonii. Im więcej się czyta o Kraju Kwitnącej Wiśni, tym mniej okazuje się on być krainą idylliczną. Powszechny ścisk, brak możliwości wyrażania własnego "Ja".

Wartościowe dla przyszłych turystów z Polski są na pewno wstawki pod hasłem - "Japonia, informacje praktyczne". Autorka w całej publikacji skupia się na obalaniu mitów na temat japońskiego społeczeństwa, poczynając od słynnego, zdrowego japońskiego jedzenia, a na gejszach i japońskiej uprzejmości kończąc. Jej książka, mająca formę dziennika z podróży, skupia się jeszcze na wielu innych aspektach japońskiej kultury. Przede wszystkim autorka analizuje mentalność mieszkańców. Na wielki plus zasługują multimedialne zdjęcia, tzn. po zeskanowaniu ich odpowiednią aplikacją czytelnik zostaje przeniesiony do specjalnej galerii, gdzie może oglądać zdjęcia i filmy zamieszczone przez autorkę.

Recenzje przygotowała Anna Gatlik
Zakup nowości „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Blondynka w Japonii – B. Pawlikowska