Email

Szczęście za horyzontem - K. Mirek

Szczęście za horyzontem
K. Mirek

 

Justyna i Jan żyją w dwóch różnych światach. Justyna ma dobrą pracę, mieszka w Warszawie, ma stałego partnera Sławka, jest w zaawansowanej ciąży. Jednak tragiczne zdarzenie przekreśla wszystko, co dotychczas tak skrupulatnie budowali. Rozstaje się ze Sławkiem, traci pracę, popada w depresję. Postanawia wrócić w rodzinne strony, chce po latach odwiedzić babcię, chce odzyskać spokój. Gdy jedzie do niej autobusem, zasypia i niestety przesypia przystanek na którym miała wysiąść. Przypadkowe spotkanie mężczyzny – Janka -  z trójką zaniedbanych dzieci zmieni wiele w jej życiu. Mężczyzna stara się ze wszystkich sił, aby jego pociechom niczego nie brakowało.

Niestety, efekty nie są widoczne gołym okiem tak, jak powinny. Najstarszy syn Jana, Wiktor, wziął na siebie część obowiązków i to on stara się okiełznać całe domowe gniazdo. Kiedy babcia Justyny powie, że swój czyn musi odpokutować, dziewczyna wpadnie na pomysł pomocy tej rodzinie. Zjawia się w progu zaniedbanego domu i ogarnia ich życie. Taki anioł. Oczywiście wzbudza sensację we wsi, jest tematem plotek. Zwłaszcza, że świetnie sobie radzi. Jej sądy o Janku okazują się fałszywe, pozory mylą. Dziewczyna uświadamia sobie, że nie wszystko wygląda tak jak by się wydawało. Sama też się przekonuje, że to od czego uciekała, zaangażowanie w życie rodzinne, daje jej największą satysfakcję.
"Szczęście za horyzontem" to lekko i przyjemnie napisana książka z przesłaniem. Autorka pokazuje nam, jak bardzo można się pomylić sądząc kogoś po pozorach, prezentuje nam opowieść o trudnej drodze do szczęścia, miłości, samorealizacji. I robi to z wyjątkowym wyczuciem, bo nie tworzy smętnej, dołującej opowieści, a mimo to skłania do myślenia i wzbudza niejedno wzruszenie.

Recenzje przygotowała Anna Gatlik
Zakup nowości „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

 

Szczęście za horyzontem - K. Mirek