Email

Piątka – trwa odliczanie E. Spindler

Piątka – trwa odliczanie
E. Spindler

 

Idealne połączenie kryminału z odrobiną fantastyki. Paranormalny cykl o detektyw Dare przenosi czytelników do świata, w którym Strażnicy Światła żyją obok ludzi i wspomagają ich w walce z Wysłannikami Ciemności. Pod płaszczem codzienności kryją się moce, o których wiedzą jedynie wybrani. Podczas przyjęcia z okazji otwarcia nowego luksusowego hotelu i apartamentowca z balkonu skacze jego właściciel, bogaty deweloper. Koroner sądowy stwierdza samobójstwo. Na miejsce zdarzenia przybywają detektyw Micki Dare i Zach Harris. Pewne szczegóły dochodzenia przywodzą na myśl niewyjaśnioną sprawę sprzed lat.

Wszystko wskazuje na to, że dawny przeciwnik powrócił i zamierza doprowadzić do kolejnej konfrontacji. Pozornie proste śledztwo pomału zaczyna się komplikować. Złe przeczucia detektyw Micki i coraz dziwniejsze wydarzenia każą jej mieć się na baczności. Tym razem to jej życie zostaje położone na szali. Micki kilkukrotnie widzi swojego zmarłego przed sześcioma laty przyjaciela Hanka – zaczyna wtedy poważnie martwić się, a nawet wątpić w sprawność swojego umysłu. Obdarzony nadprzyrodzonymi mocami Zach również coraz częściej wyczuwa złą energię. Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne osoby, wszystkie rzekomo popełniając samobójstwo, podejrzenia stają się coraz bardziej niepokojące. W śledztwie jak i w życiu bohaterów pojawiają się tzw. Kameleony, osoby które nie wybrały Światła ani Ciemności ostatecznie. Manipulują ludźmi, zmieniając się w nich
i powodują wiele zamieszania. Detektyw Dare mimo ogromnego ryzyka podejmuje niebezpieczną grę. Okaże się jednak, że przyszło jej walczyć z potężną, złą istotą, która posiada moce, o których istnieniu nie miała pojęcia. W tej rozgrywce nikomu nie można ufać.

Recenzje przygotowała Anna Gatlik
Zakup nowości „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

 

Piątka – trwa odliczanie E. Spindler