Międzynarodowy Dzień Książki 2012

Międzynarodowy Dzień Książki 2012 23 kwietnia to od kilku lat Międzynarodowy Dzień Książki. W tym dniu organizuje się wiele akcji związanych z promocją czytelnictwa. Bibliotekarze, wydawcy, księgarze i wszyscy, którym bliskie jest słowo drukowane starają się na różne sposoby promować czytanie i książkę.

Także w filii biblioteki w Krzywaczce odbyła się akcja głośnego czytania. Pani bibliotekarka wspólnie z dziećmi ze świetlicy i ich wychowawczynią czytali wiersze, lubianego wśród najmłodszych Jana Brzechwy. „Kaczka dziwaczka”, „Kwoka”, „Pomidor” czy „Skarżypyta” o tylko niektóre tytuły, które mieliśmy okazję sobie przypomnieć. Dzieci czytały i z wielkim zainteresowaniem słuchały. Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki temu polubią książkę jeszcze bardziej.

Zdjęcia można zobaczyć w galerii >>