„Skarby przeszłości” - spotkanie
czwartek, 25 czerwca 2020 10:50

„Skarby przeszłości” - spotkanie 25 czerwca 2020

„Skarby przeszłości" pod takim tytułem, nawiązującym do środowego cyklu Izby Tradycji przedstawiającego pamiątki będące w zbiorach naszego „mini muzeum" na facebook-u, nawiązywało spotkanie dla grupy podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Sułkowicach. Celem spotkania było zainteresowanie historią naszej gminy. Podczas zajęć Pan Maciej Ziembla, opowiedział o dawnych zawodach. Było o tym znanym i kojarzonym do tej pory z naszą miejscowością czyli o zawodzie kowala jak zmieniał się przez te wszystkie lata.

Była też mowa o zawodzie, który obecnie już nie istnieje, a był powszechny zwłaszcza w XVIII i XIX wieku w Sułkowicach - nazwy nie zdradzamy bo przed nami spotkanie z jeszcze dwiema grupami. Podczas wizyty w Izbie Tradycji uczestnicy spotkania mogli ponownie obejrzeć wystawę starej fotografii, która w okresie pandemii została uzupełniona o podpisy.