Pamiętamy o was!
poniedziałek, 30 marca 2020 11:41

krzyw nowo2020w

Sytuacja w której się znaleźliśmy powoduje, że w trosce o bezpieczeństwo czytelników i pracowników biblioteki prowadzimy pracę wewnętrzną w bibliotece wśród wielu działań, które podejmujemy, a o których możecie przeczytać na naszej stronie oraz mediach społecznościowych gminy jest też opracowanie zakupionych nowości wydawniczych. Zachęcamy do przeczytania recenzji kilku z nich, tym razem książki po otwarciu bibliotek trafią do Punktu bibliotecznego w Krzywaczce. Wybrała je i opracowała Pani Anna Strzelec -bibliotekarz.

Punkt biblioteczny w Krzywaczce poleca swoje nowości:

01 warszawianka iz2020

Warszawianka – Ida Żmijewska
Powieść osadzona w realiach XIX wiecznej Warszawy. W nocy w jednym z miejskich domów publicznych zostaje znaleziony martwy znany adwokat. Do sprawy zostaje przydzielony Aleksander rosyjski policjant, który nie dawno przybył do Warszawy z Petersburga. W czasie trwania śledztwa młody policjant poznaje córkę zamordowanego adwokata- Leontynę, która również chce dotrzeć do prawdy i dowiedzieć się kto i z jakiego powodu zabił jej ojca? Pomimo początkowego dystansu pomiędzy Leontyną a Aleksandrem rodzi się więź która stopniowo przemienia się w głębsze uczucie. Sytuacja polityczna w której rozgrywa się akcja powieści nie sprzyja związkom polsko-rosyjskim, ale nie tylko to stoi na przeszkodzie okazuje się bowiem że kobieta ma narzeczonego socjalistę który czeka na proces w Cytadeli. Jak zakończy się ta historia? Czy uda się znaleźć mordercę ojca dziewczyny? Czy uczucie Rosjanina i Polki przetrwa? Zachęcamy do lektury.

01 polozna 2020

Położna z Auschwitz – Magda Knedler
„Położna z Auschwitz" – to książka inspirowana życiem Stanisławy Leszczyńskiej – położnej która urodziła się w Łodzi. W czasie II wojny światowej razem z mężem zaangażowała się w pomoc Żydom. Za tą działalność została aresztowana cała jej rodzina. Stanisława wraz z córką trafią do Auschwitz. Wydarzenia opisywane w książce jak pisze autorka oparła na wspomnieniach Stanisławy Leszczyńskiej jej Raporcie położnej z Oświęcimia a także wspomnieniach więźniarek które urodziły w tych nieludzkich warunkach. Jest to lektura przejmująca, chwytająca za serce i poruszająca do głębi. Podczas pobytu w Auschwitz, Stanisława odebrała mnóstwo porodów – wszystkie „jej" dzieci przeżyły przyjście na świat. W tych nie ludzkich warunkach ponad wszystko stawiała życie dzieci często ryzykując swoje własne. Każdą rodzącą kobietę traktowała z szacunkiem, miłością jak „własną" córkę, Co pewnie spowodowało że w obozie nazywana była mamą. Warto przeczytać – polecam.

01 maszwiadonosc 2020

Masz wiadomość – Agata Przybyłek
To kolejna książka Agaty Przybyłek która dostępna jest w naszym Punkcie bibliotecznym. Wielbicielki jej twórczości na pewno się nie zawiodą. Czy warto dać sobie kolejną szansę na miłość i szczęście po tym jak spotkało nas wielkie rozczarowanie drugą osobą? Jeśli już się zdecydujemy to gdzie tej drugiej osoby, gdzie tego szczęścia szukać? W dobie czasów w których żyjemy odpowiedź wydaje się prosta – internet. Czy rzeczywiście można znaleźć miłość na portalu randkowym? O tym właśnie jest ta książka inspirowana prawdziwą historią. Jak się okazuje uczucie które zakiełkowało pomiędzy bohaterami książki Julią i Adamem w wirtualnym świecie, przetrwało w tym realnym. Jak potoczyła się ta historia
i jaki był jej finał dowiecie się sięgając po tą książkę. Zachęcam

01 wioskaklamcow 2020

Wioska kłamców – Hanna Greń
Książki Hanny Greń mają już sporą grupę wielbicieli wśród naszych czytelników. Wioska kłamców to jej najnowsza powieść która ukazała się z początkiem 2020 roku. Książka wciąga od pierwszej strony.
Dioniza Romańska po odejściu z pracy w Policji postanawia rozwiązać sprawę śmierci swojego ojca. Chociaż wyrok w sprawie winnych jego zabójstwa, zapadł a mordercy skazani. Nie ma jednak pewności czy karę poniosły właściwe osoby? Postanawia przeprowadzić swoje własne śledztwo?
W tym celu odwiedza wioskę w której mieszkają rodziny skazańców . Czy uda jej się rozwiązać zagadkę morderstwa?

Opracowała Anna Strzelec