Filia w Rudniku poleca nowości książkowe
piątek, 28 lutego 2020 10:18

r01

W roku 2019 pomieszczenie biblioteki zostało pomalowane, powstał kącik czytelniczy dla dzieci. Na bieżąco uzupełniany jest księgozbiór o nowości wydawnicze zarówno dla naszych dzieci jak i dorosłych. Serdecznie zapraszamy do korzystania poniżej zachęcamy do zapoznania się z recenzją kilku zakupionych w tym miesiącu nowości:

Podpalacz - Wojciech Chmielarz

Podpalacz
Wojciech Chmielarz

Podpalacz otwiera pierwszą część cyklu z komisarzem Jakubem Mortką.
W nocy na Ursynowie wybucha pożar, w którym ginie biznesmen, a jego żona, zostaje ciężko poparzona. Na pierwszy rzut oka wydaje się że to po prostu nieszczęśliwy wypadek, okazuje się jednak że jest zupełnie inaczej.
Sprawę zajmuje się komisarz Jakub Mortka. Dochodzenie okazuje się bardzo skomplikowane i zaczyna negatywnie wpływać na i tak już trudne relacje komisarza z byłą żoną.

W filii naszej biblioteki wypożyczyć można także: „Żmijowisko" oraz „Cienie" Wojciecha Chmielarza.

nk02 runik 02

Decyzja
Charlotte Link

„Decyzja" to kolejna książka popularnej nie tylko w naszej bibliotece Charlotte Link. Simon zaplanował że spędzi nadchodzące Święta Bożego Narodzenia wspólnie z swoimi dziećmi na południu Francji, okazuje się jednak że niedługo przed rozpoczęciem Świąt dzieci odwołują swój przyjazd. Jakby tego było mało w jego życiu nadal następują zmiany – jego przyjaciółka postanawia z nim zerwać. A to dopiero początek historii.

Kiedy podczas spaceru po plaży spotyka zaniedbaną, zrozpaczoną kobietę: Nathalie i postanawia jej pomóc, nie zdaje sobie sprawy że decyzja którą podjął sprawi że zostanie uwikłany w niebezpieczną intrygę.

nk02 runik 03

List
Anna Karpińska

„List" to pierwszy tom cyklu „Pamiętaj o mnie" Anny Karpińskiej. To powieść obyczajowa szczególnie polecana dla kobiet. Wydawać by się mogło, że Małgorzata bohaterka powieści wiedzie szczęśliwe życie. Ma rodzinę od kilku lat jest też znana pisarką.

Jednak to tylko pozory, a jak jest naprawdę?
Małżeństwo nie należy do udanych, a kobieta cały czas nie może zapomnieć o decyzji z przeszłości która zaważyła jej dotychczasowym życiu. Czy tytułowy list który dostanie od nieznajomego to zmieni?

nk02 runik 04

Wojenne losy - Przedwojenne Gwiazdy
Iwona Kienzler

Wybuch drugiej wojny światowej spowodował przerwanie kariery polskich gwiazd kina. Ich życie całkowicie się zmienia. Jak sobie radzą w tej trudnej rzeczywistości? Książka opowiada nieznane fakty z życia gwiazd takich jak m.in. Eugeniusz Bodo, Tola Mankiewiczówna, czy Nora Ney. Sięgając po tą lekturę można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat przedwojennych popularnych aktorów.