Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Józefa Sadzika w Sułkowicach popularyzuje wiedzy o regionie jej histori i zwyczajów oraz promocji biblioteki i Izby Tradycji w środowisku lokalnym zaprasza do udziału w zajęciach tematycznych przygotowanych przez naszą placówkę.

Zajęcia dla dzieci to spotkania przygotowane specjalnie dla grup uczniów w ramach współpracy ze szkołami oraz przedszkolami Gminy Sułkowice. Program zajęć jest dostosowany do poziomu uczestników. Zajęcia przeprowadzane są w siedzibie biblioteki oraz jej filiach. Istnieje możliwość przygotowania zajęć, prezentacji w formie filmiku po wcześniejszych ustaleniach. W celu ustalenia terminów i tematów zajęć prosimy zainteresowane placówki o kontakt pod numerem telefonu: 12 273 21 97 lub mailowo na adres naszej skrzynki [Kontakt].

Oferta lekcji historycznych oraz zajęć w Izbie Tradycji

Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym:

• „Izba Tradycji co to za miejsce”
  • „Jak powstaje chleb”
  • „Praca kowala”
  • „Jak wyglądała praca na roli”
  • „Dawne życie mieszkańców sułkowickiej wsi”
  • „Rola sułkowickich podkuwaczy w historii Polski”
  • „Zajęcia plastyczne o tematyce lokalnej”

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych:

• „Pacyfikacja Sułkowic”
  • „Skarby przeszłości”