Świąteczny tydzień w Bibliotece dla dzieci z przedszkola nr 2 im. Św. Mikołaja w Sułkowicach
piątek, 13 grudnia 2019 11:33

Świąteczny tydzień w bibliotece

Grudzień, chociaż należy do miesięcy zimowych, u zdecydowanej większości z nas budzi ciepłe skojarzenia. Już na samym jego początku do każdego z nas przychodzi św. Mikołaj z prezentem. Nie znam osoby, której w dniu jego imienin nie robi się milej na sercu i radośniej. I z tym pozytywnym nastawieniem czekamy na gwiazdkę, wigilię i upragnione przez wszystkich Święta Bożego Narodzenia. W tym sprzyjającym organizacji spotkań czasie nasza biblioteka, chcąc wprowadzić dzieci w tę świąteczną atmosferę, zaprosiła przedszkolaków w swoje progi. I tak grupy „Krasnoludków", „Kubusiów Puchatków", „Muchomorków" i „Promyczków" odwiedzały bibliotekę każdego dnia, uczestnicząc w specjalnie przygotowanych świątecznych zajęciach.

Sala Izby Tradycji przywitała dzieci odświętną scenerią. W blasku choinki wysłuchały świątecznego opowiadania, a potem chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Wierszem, śpiewem i tańcem dziękowały Św. Mikołajowi za otrzymane prezenty. Na każde spotkanie Mikołaj zostawił dla dzieci cukierki, które musiał odnaleźć podczas zabawy w ciepło-zimno „pomocnik" Mikołaja. A „pomocników" miał kilku: były to Panie wychowawczynie, a nawet Pan Burmistrz, którzy świetnie sobie poradzili. Cukierki zostały odnalezione, a dzieci poczęstowane. Spotkanie z każdą grupą przedszkolaków dla nas, pracowników biblioteki, było ogromną przyjemnością, a największą radość obudziły w nas uśmiechy, które nie schodziły z twarzy odwiedzających nas dzieci.