Warsztaty językowo-plastyczne w bibliotece
czwartek, 03 października 2019 15:12

13

Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Józefa Sadzika przystąpiła w tym roku do programu CEO „DoMowy - rodzinne historie o słowach", znalazła tym samym miejsce na mapie instytucji zaangażowanych w rozwijanie wyobraźni językowej dzieci (Link do strony). Do współpracy w organizacji i udziału w warsztatach zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Na zaproszenie naszej biblioteki odpowiedziała klasa pierwsza wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Klus i panią Eweliną Pyrtek – nauczycielem bibliotekarzem .

noc bibliotek 1

W dniu 03.10.2019 r. odbyły się dwugodzinne warsztaty językowo-plastyczne. W organizację i prowadzenie spotkania, oprócz pracowników biblioteki: pani Małgorzaty Dzidek, pani Anny Gatlik i pana Macieja Ziembli, włączyła się pani Urszula Woźnik-Batko, polonistka i opiekun wolontariatu ZSZiO w Sułkowicach a także przyjaciel naszej biblioteki. Nauka poprzez zabawę, a zabawa to także jeden z celów naszego spotkania, to jedna z najlepszych form zdobywania wiedzy, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci młodsze. Podczas warsztatów miały one okazję przyjrzeć się słowom i stworzyć własny słownik klasowy. Dzieci bardzo chętnie włączały się w przygotowane ćwiczenia językowe, takie jak np. „Język pod lupą" czy „Wynalazki słowne", a także ćwiczenia plastyczne, m.in. „Obrazkowe historie o słowach". Podczas naszego spotkania nie brakowało uśmiechu i radości.