XII Jarmark Sułkowicka Jesień - 2019
wtorek, 17 września 2019 19:05

Jarmark Sułkowicka Jesień 2019 - Stoisko biblioteki

Każda okazja promowania GBP i TPS „Kowadło” jest dobra, dlatego po raz kolejny biblioteka wraz z zaprzyjaźnionym towarzystwem zorganizowała stoisko promocyjne prezentujące ich działalność na Jarmarku Sułkowicka Jesień . Tym razem korzystając z okazji przypadających w tym roku jubileuszów, 50-lecia nadania praw miejskich Sułkowicom i 135-lecia OSP, na naszym stoisku zaprezentowaliśmy publikacje związane z miastem Sułkowice, te które ukazały się już wcześniej, a są w zbiorach naszej biblioteki, a także wydane w roku jubileuszowym nowości, takie jak: „Gmina Sułkowice w obiektywie” i „Pod patronatem św. Floriana. Historia i teraźniejszość OSP w Sułkowicach”. Zaprezentowane zostały też fragmenty wystawy z okazji 135-lecia OSP, która prezentowana była w Izbie Tradycji w okresie od kwietnia do czerwca bieżącego roku.

Przygotowana ona była wspólnymi siłami biblioteki, TPS „Kowadło” i SAC. Można było też zapoznać się z bieżącą działalnością „Kowadła” i biblioteki a także z planami na przyszłość. Na zwiedzających czekały okolicznościowe kartki. Stoisko „Kowadła” zdobiły dynie, które wyhodował członek stowarzyszenia, pan Roman Kozik. Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stanowisko serdecznie dziękujemy, zapraszamy do korzystania z księgozbioru biblioteki i naszych wspólnych propozycji, udziału w spotkaniach i projektach.

Małgorzata Dzidek i Urszula Woźnik-Batko

fot. GBP Sułkowice