„Ciekawostki o Sułkowicach”
wtorek, 16 lipca 2019 11:17

02

We wtorek 16 lipca 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sułkowicach gościła uczestników Akcji Lato Świetlicy Środowiskowej z Krzywaczki, Harbutowic i Biertowic. Było to kolejne spotkanie poświęcone 50 rocznicy nadania praw miejskich Sułkowi com. Chociaż dzieci nie są mieszkańcami Sułkowic tylko pobliskich miejscowości, to miały one okazję poznać bliżej historię serca swojej gminy. Oprócz konkursów, wspólnego śpiewania a także oglądania prezentacji czekały na nich specjalnie przygotowane przez Sułkowickie Archiwum Cyfrowe kolorowanki.

Funkcję edukacyjną spełniły także okolicznościowe pocztówki przedstawiające jedno z najstarszych zdjęć sułkowickiej OSP – stały się pretekstem do przywołania czasów zaborów. Na koniec dzieci dostały kolorowanki, otrzymane przez Świetlicę Środowiskową w ramach akcji „Bezpieczne wakacje". Dzieci zaciekawiła historia obelisku upamiętniającego ofiary epidemii, dlatego ich wycieczka zakończyła się krótką wizytą na nowo utworzonym przystanku turystycznym na Szlaku Jakubowym. Wychowawczynie oraz pani Dyrektor Świetlicy Środowiskowej mogą być dumne z postawy swoich podopiecznych, którzy podczas spotkania wykazali się dużą aktywnością, wiedzą i umiejętnościami.