„Co wiemy, a czego nie wiemy o naszym mieście?” – spotkanie dla uczestników Akcji Lato
środa, 10 lipca 2019 07:15

01

To kolejne wydarzenie organizowane przez Bibliotekę we współpracy z TPS „Kowadło" i SAC z okazji 50 urodzin naszego miasta. Tym razem nasze spotkanie odbyło się w Sali Samorządowej Urzędu Miejskiego. Celem spotkania było lepsze poznanie przez dzieci historii rodzinnego miasta, którego historia jest „starsza" od nich samych, a często tez od ich rodziców. Przy okazji dzieci mogły miło spędzić czas i dobrze się zabawić: drużyny „Miasta" i „Wsi" rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania i wykonywały zadania związane z tematem miasta, a później, po obejrzeniu drugiej części prezentacji ukazującej historię naszego miasta od roku 1969 po czasy współczesne, odpowiedzieć na trudne pytania. Poradziły sobie z tym doskonale! W nagrodę otrzymały drobne upominki.


Pierwsza grupa dzieci miała okazję spotkać się z Gospodarzem naszego miasta - Panem Burmistrzem Arturem Grabczykiem, który zachęcił ich do poznawania swojego miejsca zamieszkania i poznawania jego historii. Wyjaśnił też najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, czym jest „mała Ojczyzna".
W przyszłym tygodniu na spotkanie zaprosiliśmy dzieci z Filii Świetlicy Środowiskowej z Harbutowic, Biertowic i Krzywaczki.