„Mysz miejska i mysz wiejska” –„Czytanie łączy pokolenia”
sobota, 22 czerwca 2019 19:26

12

Za nami kolejne czytanie, które łączy pokolenia. Było to ostanie spotkanie przed wakacjami. Miało ono wyjątkowy charakter, przygotowane było bowiem pod kątem obchodzonych w tym roku 50. urodzin naszego miasta. Tym razem w Izbie Tradycji pojawiły się myszy i to w dużej liczbie. Bajka „Mysz miejska i mysz wiejska" stała się pretekstem do rozmów z dziećmi na temat różnic i podobieństw pomiędzy życiem w mieście i na wsi. Przypomnieliśmy sobie, że jeszcze 50 lat temu nasze miasto było wsią, a zmiany, jakie w nim zachodziły w ostatnim półwieczu przybliżyła nam prezentacja przygotowana przez bibliotekę, TPS "Kowadło" oraz Sułkowickie Archiwum Cyfrowe.

W nagrodę za uważne oglądanie dzieci mogły przebrać się za myszki zakładając własnoręcznie przygotowane czapeczki. W drugiej części spotkania Pani Aniela Ogarek – aktywna babcia obecna na wszystkich naszych spotkaniach, członkini Stowarzyszenia Gospodyń w Sułkowicach i Aleksander Grzybek, występujący już po raz trzeci, przeczytali bajkę o sześciu myszkach, która poruszała problem uważności. Na koniec, by ochłodzić nieco rozgrzaną atmosferę, dzieci zatańczyły uspokajający taniec przy irlandzkiej muzyce. Bardzo miłym i wzruszającym momentem dla organizatorów była chwila, gdy dzieci spontanicznie podziękowały za czas wspólnie spędzony w ramach prowadzonej od lutego akcji „Czytanie łączy pokolenia".

W imieniu organizatorów i osób przygotowujących sobotnie spotkania pragniemy wszystkim serdecznie podziękować, szczególnie lektorom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i poświęcili swój czas dzieciom, wolontariuszom, rodzicom, dziadkom, dzięki którym dzieci mogły uczestniczyć w naszych spotkaniach i innym osobom, które nas wspierały.

Do zobaczenia po wakacjach
Urszula Woźnik-Batko, Małgorzata Dzidek, Danuta Kostowal-Suwaj