Powiatowa konferencja bibliotekarzy
wtorek, 21 maja 2019 19:57

10

13 maja w sali Izby Tradycji Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Józefa Sadzika, odbyła się konferencja dla bibliotekarzy z całego powiatu myślenickiego zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczna im. ks. Jana Kruczka, we współpracy z naszą biblioteką. Była to pierwsza wyjazdowa konferencja. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli licznie przedstawiciele bibliotek z naszego rejonu. Okazja do spotkania i miejsce nie było przypadkowe, bowiem także w ten sposób chcieliśmy włączyć się w obchody jubileuszu miasta. Jednym z punktów była przygotowana specjalnie na obchody 50 lecia część historyczna prezentacji. Przybyłych bibliotekarzy przywitały dyrektor biblioteki powiatowej Pani Agnieszka Kazanecka-Bylica oraz dyrektor naszej biblioteki Małgorzata Dzidek, a także Pan burmistrz Artur Grabczyk, który serdecznie zaprosił wszystkich przybyłych na obchody 50- lecia nadania praw miejskich Sułkowicom które odbędą się w czerwcu w naszym mieście.

Pozostała część konferencji poświęcona była sprawom bibliotecznym. Swoje prezentację przedstawiły Pani Mieczysława Żak „Moja fantastyczna biblioteka", Pani Karolina Mucha „Biblio-Plecak" oraz Pani Małgorzata Molendys „Biblioteka pełna dźwięków – o projektach muzycznychw bibliotece". Wszystkie tematy były przedstawione w sposób bardzo ciekawy i każdy z uczestników mógł wykorzystać przedstawione pomysły i formy pracy z czytelnikami, dostosowując je do swoich warunków bibliotecznych.

Anna Gatlik