„Droga do świętości” – prezentacja multimedialna poświęcona św. Janowi Pawłowi II
poniedziałek, 03 listopada 2014 22:49

papiez2014 01

Rok 2014 obfituje w wydarzenia związane z osobą Jana Pawła II z racji jego kanonizacji. Również nasza biblioteka chcąc upamiętnić postać Wielkiego Polaka już w kwietniu , w dziewiąta rocznicę Jego śmierci zorganizowała spotkanie poetyckie, które w części poświęcone było Jego pamięci. W czasie tego spotkania można było wysłuchać wierszy poświęconych Ojcu Świętemu z tomiku „Prowadź nas" – autorami byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach.

W październiku w ramach podziękowania za przyjęcie Jana Pawła II do grona świętych, w przeddzień przypadającej 36 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, 15 października odbyła się w naszej bibliotece prezentacja multimedialna „Droga do świętości". Została ona przygotowana przez Bogusławę Górkę według scenariusza Jadwigi Maliny – członkiń Myślenickiej Grupy Literackiej „Tilia". W przygotowanie pokazu w naszej bibliotece włączyli się członkowie nowo powstałego Klubu Miłośników Literatury użyczając swoich głosów. Byli to: Bogusława Górka, Krzysztof Majocha i Monika Zaremba. O odpowiedni klimat i nastrój zadbali Krzysztof Górka (oświetlenie) i Michał Dobrzyński (nagłośnienie) Technika Estradowa „Rudy" z Krakowa.

Spotkanie było okazją do wspomnień i refleksji. Wielu z przybyłych nie kryło wzruszenia. Po zakończeniu prezentacji uczestnicy w luźnych rozmowach mieli okazje do podzielenia się własnymi wspomnieniami ze spotkań z tym Wielkim Człowiekiem podczas Jego pielgrzymek do ojczyzny.