Zaproszenie na II Plener Malarski
środa, 17 lipca 2013 16:52

Zapraszamy uczniów i absolwentów szkół plastycznych do udziału w II PLENERZE MALARSKIM pt. „Na ścieżkach sułkowickiej ziemi - tu tworzyła się historia”.

Organizatorem pleneru jest Gminna Biblioteka Publiczna z siedzibą w Sułkowicach zwana dalej Organizatorem. Ideą przedsięwzięcia jest upamiętnienie w pracach plastycznych miejsc z terenu naszej gminy, które zapisały się w histori kraju. Oczekujemy iż uczestnicy pleneru wyrażą swymi pracami zarówno piękno naszego regionu, jak też własne odczucia z obcowania w miejscach świadczących o historii naszej Małej Ojczyzny.

Proponowane miejsca:
1. Najstarsze ślady budownictwa sakralnego w gminie (pozostałości po barokowej świątyni w okolicach kościoła parafialnego w Sułkowicach i w jego wnętrzu, kościółek św. Zofii, budownictwo sakralne w Harbutowicach, Krzywaczce, Rudniku lub Biertowicach a także krzyże, figury i kaplice przydrożne na na terenie gminy)
2. Zabytkowe budownictwo świeckie w gminie (Stara Szkoła w Sułkowicach, zabudowania dworskie na terenie gminy, drewniane domy, spichlerze, kuźnie)
3. Miejca pamięci związane z walkami konfederatów czy martyrologią ludności w okresie II wojny światowej (groby, pomniki)

Każdy zainteresowny przystępując do pleneru otrzyma materiały plastyczne o łącznej wartości 140 zł i zobowiązuje się do 15 września 2013 r. przedłożyć prace o tematyce podanej powyżej, wykonane dowolną techniką.

Prace te następnie zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej w sali Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Sułkowicach (Izba Tradycji).
Jedna z prac każdego z uczestników przechodzi na własność Organizatora. Wyboru prac dokona w porozumieniu z autorem przedstawiciel Organizatora Zainteresowanych udziałem w plenerze prosimy o zgłoszenie się do dnia 5 sierpnia 2013 r. bezpośrednio w siedzibie Organizatora – Sułkowice, Rynek 6 w godzinach pracy biblioteki lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW OGRANICZONA

2plaermalarski2013