Cenny motyw - Małgorzaty Rogali

Zarezerwuj!

"Cenny motyw" Małgorzaty Rogali  to książka, którą przyjemnie i szybko się czyta, przy której czytelnik odpocznie i zrelaksuje się. Jest lekka, przyjemna w odbiorze.
Nie jest to mroczny kryminał, który trzyma czytelnika w ciągłym napięciu, ale jej fabuła jest łatwa, mało skomplikowana co dodatkowo wpływa na delikatność i lekkość czytania.
Główna bohaterka to taka „ pani detektyw” nie ma zbyt dużego doświadczenia i wiedzy detektywistycznej, ale braki w tej dziedzinie nadrabia swoją czupurnością, junactwem i przebojowością oraz umiejętnością logicznego myślenia.

Los naszą panią detektyw rzuca, całkiem przypadkowo na miejsce zbrodni, gdzie ginie jej sąsiadka, która dzień wcześniej otrzymała od kochanka piękny i starodawny, więc bardzo wartościowy pierścionek. Czy to ten pierścionek był powodem zbrodni? Celina nasza detektyw zaczyna działać, prowadzi dwa dochodzenia, poszukuje morderców swoich rodziców i przyczyny śmierci swojej sąsiadki. Sprowadza na siebie bardzo dużo kłopotów, ale z każdym dniem jest coraz bliżej odkrycia prawdy.
Fabuła nie jest szczególnie wymagająca, a tempo nie wiadomo jak dynamiczne, to jednak naturalność bohaterów i zabawny charakter ich poczynań, zupełnie wystarcza do tego aby powieść miło przeżuwać. Duża ilość przenikających się historii, autorka umiejętnie połączyła wydarzenia z przeszłości z teraźniejszością oraz dobrze dobrała postacie i to są niewątpliwie największe atuty tej powieści. Polecam bardzo do sięgnięcia po tą pozycję.