Zawsze będziemy razem - Gabriela Gargaś

Zarezerwuj!

„Zawsze będziemy razem” Gabrieli Gargaś to kolejny tom z serii Sagi Dobrzyńskich. Jeżeli ktoś nie czytał wcześniejszych to nie należy się zanadto przejmować, ponieważ autorka w kolejne historie wprowadza czytelnika powoli, stopniowo, nie pozwoli również się pogubić. Z fabuły celowo staram się za wiele nie zdradzać. Mówiąc ogólnie Maksymilian i Teresa starają się ratować swoje małżeństwo, choć powoli obojgu zaczyna nie wystarczać do tego serca. W szczególności, że w życiu mężczyzny pojawia się Małgorzata…

Kateryna z kolei stara się dopasować i dotrzeć z Gustawem, stworzyć ciepłe ognisko domowe. Nawet w pewnych chwilach wydaje się, że wszystko kieruje się ku dobremu, że wreszcie zazna szczęścia i ten stan utrzyma się na zawsze, jednak sielankę zaczyna niszczyć zazdrość.
Może nie jest cały czas kolorowo, lecz kobiety starają się, by każdy kolejny dzień przeżywać, jak najlepiej.
Historia jest warta przeczytania. Gabriela Gargaś potrafi zawładnąć czytelnikiem jak mało kto. Ówczesne czasy , w których przyszło żyć bohaterom podkreślają i podkręcają jeszcze mocniej fabułę, dając adresatowi nieszablonową mieszankę, której nie sposób się oprzeć.
Ani przez chwilę nie ma tu nudy, dlatego trudno się chwilami oderwać od czytania. Teresa i Kateryna mają na tyle barwne i emocjonujące życie, że wystarczą same chęci, by książkę przeczytać w jeden dzień. Dużo w niej namiętności, miłości i hartu ducha, ale też nie brakuje nieszczęścia, chłodnego dystansu i konfliktów rodzinnych. Bardzo polecam.