Ostatni skok - Małgorzata Rogala

Zarezerwuj!

Ostatni skok  Małgorzaty Rogali to książka, która łączy w sobie miłość do pięknych klejnotów z wyrafinowaną intrygą, co jest bardzo wybuchowym połączeniem.
Poza kryminalnymi smaczkami czytelnik otrzymuje garść osobliwych miłostek, które przyprawią go o szybsze bicie serca. Jeżeli chodzi o język to ta pozycja stoi na bardzo wysokim poziomie, stanowiąc prawdziwą ucztę dla duszy. Autorka konsekwentnie dawkuje napięcie, dając odbiorcy materiał do głębszych przemyśleń. 

Ostatni skok nie jest zwykłym kryminałem ale kolejną historią Rogali, która zawiera pewien morał nad którym można debatować, spierać się, dysputować i omawiać.
Rogala stawia przed swoimi bohaterami szereg wyzwań, którym trudno  będzie sprostać. Pasmo sensacyjnych wydarzeń bardzo dobrze współgra z wątkami które są stricte psychologiczne, co powoduje większą przyjemność z czytania tej lektury.
Bardzo niespodziewane zakończenie, zaskoczy bardzo mile każdego kto sięgnie po książkę na pewno wprowadzi go w osłupienie.
Małgorzata Rogala w tej pozycji daje popis znakomitych umiejętności literackich, idealnie łączy to, co najlepsze w powieściach kryminalnych. Poza koronkowo uknutą intrygą książka zawiera również mocno zarysowane tło społeczno-obyczajowe.
Kradzież klejnotów idealnie współgra ze sztuką cyrkową, dodając fabule szczyptę niecodziennego piękna. Śledztwo poprowadzi nadkomisarz Michalina Czaplińska w parze z młodą sierżant Zofią Maciejką. Panie łączą w sobie, to, co najlepsze w tej pracy, dając pokaz wybitnej techniki policyjnej.  Ostatni skok to rozrywka na najwyższym poziomie, gwarantująca solidną dawkę mocnych wrażeń. Polecam!