Szeptane opowieści - Anna Dutkiewicz

Szeptane opowieści to powieść o tęsknocie, o tym jak człowiek sam poprzez swą dumę, brak odwagi stawienia czoła przeciwnościom, niszczy szczęście, które czeka na niego za rogiem. To historia o znaczeniu rozmowy, o szczerości i wybaczeniu nie tylko drugiej osobie, ale również sobie.

Magda - właścicielka nietypowego sklepu z rękodziełem połączonego z kawiarnią z własnymi wypiekami, serwowanymi klientom o nazwie Szeptane opowieści – tkwi w patowej sytuacji. Jej małżeństwo istnieje już tylko na papierze, nadal jednak mieszka z mężem razem w domu, który kobieta kocha całym sercem. Z tego też powodu nie potrafi ukrócić tej sytuacji i wyprowadzić się z posiadłości Grzegorza.
Kobieta, wraz z swoim pracownikiem Piotrem, jeździ po całej Polsce wyszukując interesujących artystów. Z wrodzonej empatii stara się pomóc każdemu, czasem kosztem dopłacania do interesu. Przyjaźnie z niezwykłymi pasjonatami rękodzieła uczą ją tego, w życiu najważniejsze, chociaż przez dłuższy czas nie potrafi o swoje szczęście zawalczyć. Jest niezdecydowana, odkłada rozwiązywanie problemów na potem. Wszystko zdaje się iść w dobrym kierunku do momentu, kiedy Magda orientuje się, że Piotr, jej nowa miłość, założył konkurencyjną firmę, kopiując wszystko, nawet wystrój jej sklepu… Jak dalej potoczą się ich losy? Sprawdźcie sami.