Cenny motyw - Małgorzaty Rogali

Zarezerwuj!

"Cenny motyw" Małgorzaty Rogali  to książka, którą przyjemnie i szybko się czyta, przy której czytelnik odpocznie i zrelaksuje się. Jest lekka, przyjemna w odbiorze.
Nie jest to mroczny kryminał, który trzyma czytelnika w ciągłym napięciu, ale jej fabuła jest łatwa, mało skomplikowana co dodatkowo wpływa na delikatność i lekkość czytania.
Główna bohaterka to taka „ pani detektyw” nie ma zbyt dużego doświadczenia i wiedzy detektywistycznej, ale braki w tej dziedzinie nadrabia swoją czupurnością, junactwem i przebojowością oraz umiejętnością logicznego myślenia.

Zawsze będziemy razem - Gabriela Gargaś

Zarezerwuj!

„Zawsze będziemy razem” Gabrieli Gargaś to kolejny tom z serii Sagi Dobrzyńskich. Jeżeli ktoś nie czytał wcześniejszych to nie należy się zanadto przejmować, ponieważ autorka w kolejne historie wprowadza czytelnika powoli, stopniowo, nie pozwoli również się pogubić. Z fabuły celowo staram się za wiele nie zdradzać. Mówiąc ogólnie Maksymilian i Teresa starają się ratować swoje małżeństwo, choć powoli obojgu zaczyna nie wystarczać do tego serca. W szczególności, że w życiu mężczyzny pojawia się Małgorzata…

Ostatni skok - Małgorzata Rogala

Zarezerwuj!

Ostatni skok  Małgorzaty Rogali to książka, która łączy w sobie miłość do pięknych klejnotów z wyrafinowaną intrygą, co jest bardzo wybuchowym połączeniem.
Poza kryminalnymi smaczkami czytelnik otrzymuje garść osobliwych miłostek, które przyprawią go o szybsze bicie serca. Jeżeli chodzi o język to ta pozycja stoi na bardzo wysokim poziomie, stanowiąc prawdziwą ucztę dla duszy. Autorka konsekwentnie dawkuje napięcie, dając odbiorcy materiał do głębszych przemyśleń. 

Najmilszy prezent - Agnieszka Krawczyk

Zarezerwuj!

Do sięgnięcia po powieści Agnieszki Krawczyk czytelników naszej biblioteki nie trzeba specjalnie zachęcać, jest ona bowiem jedną z poczytniejszych autorek, zwłaszcza wśród żeńskiej części naszych czytelników. Jednak ten zbliżający się czas sprawił, że chciałabym Wam polecić jej świąteczną opowieść.

Szepty gwiazd - Anna Łajkowska

Zarezerwuj!

„Szepty gwiazd” to obyczajowa powieść Anny Łajkowskiej, którą warto przeczytać. Akcja powieści rozgrywa się w grudniu, czyli miesiącu, w którym w zasadzie już na jego początku zabieramy się za świąteczne przygotowania. Nie inaczej jest w rodzinach, które przedstawione są w tej powieści.

Drogi Święty Mikołaju... - Natasza Socha, Magda Mazur

Zarezerwuj!

„Drogi Święty Mikołaju” to książka, po którą warto sięgnąć przed nadchodzącymi Świętami. Nie jest to jednak powieść „przesłodzona”. Bo przecież - jak piszą autorki - „Wigilie bywają różne. Rodzinne, samotne, wesołe i smutne. Bywają kolorowe i czarno-białe. Pełne śmiechu lub zadumy. Ale zawsze dają nadzieję”.

Tylko jeden wieczór - Krystyna Mirek

Zarezerwuj!

„Tylko jeden wieczór” - czy tyle czasu wystarczy, żeby zmienić czyjeś życie? A nawet jeśli nie, to czy wydarzenia te mogą pozostać w naszej pamięci na bardzo, bardzo długi czas? Czy tak właśnie będzie w przypadku Sylwii Nowak, bohaterki powieści Krystyny Mirek?

Kiedyś się odnajdziemy - Gabriela Gargaś

Gabriela Gargaś to autorka której książki cieszą się dużą popularnością w naszej bibliotece. Do ich grona dołączył nowy tytuł „Kiedyś się odnajdziemy”. Książka to opowieść o miłości, cierpieniu, trudnych decyzjach, na które wpływ wywarła wojna.

Tak smakuje miłość - Agata Przybyłek

Kolejną propozycją, na długie jesienne wieczory przy filiżance herbaty, jest książka Agaty Przybyłek „Tak smakuje miłość”. Kto z nas nie chciałby znać przepisu na udany związek, na miłość? Ola, bohaterka książki, chociaż jest znaną blogerką kulinarną i żaden przepis nie sprawia jej trudności to jednak na swój związek sposobu nie znalazła. Jej małżeństwo rozpada się, Ola postanawia wrócić w swoje rodzinne strony.

W cieniu paproci - Anika Stelmasik

Adam i Maria to bohaterowie książki „W cieniu paproci”. Dwoje ludzi, którym bliskie jest poczucie samotności. Są przekonani że tak pozostanie już na zawsze. Ale czy na pewno tak będzie?

Rana - Wojciech Chmielarz

Wojciech Chmielarz to jeden z najpopularniejszych polskich autorów kryminałów. I tym razem jego fani nie będą zawiedzeni. Książkę czyta się jednym tchem, a finał, do czego przyzwyczaił nas wcześniej autor, jest nieprzewidywalny i zaskakujący. Pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica jednej z prywatnych warszawskich szkół. Elżbieta, nauczycielka tejże szkoły stara się wyjaśnić co naprawdę się stało.

Duch 44 - Stanisław Zasada

Jak wielką moc daje modlitwa i wiara, o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Jak potężna jest siła Ducha nawet w obliczu pewnej klęski. „Zawsze w cieniu. Zawsze potrzebni. Wreszcie docenieni. Kapelani Powstania Warszawskiego.” Około 150 księży było duchowymi przywódcami powstania warszawskiego. Dodawali otuchy, odprawiali nabożeństwa, udzielali rozgrzeszenia przed śmiercią. Ich rola jest nieoceniona. 

Morderstwo na starej plebanii - Jim McGown

Lubisz kryminalne zagadki w stylu Agathy Christie? Ta książka jest dla Ciebie. Jest morderstwo, mnóstwo poszlak, mała ilość bohaterów i wiele zwrotów akcji. Graham Elstow - zięć pastora i jego żony zostaje znaleziony martwy na ich plebani. Dzieje się to w noc przed Bożym Narodzeniem. Małżonkowie specjalnie się tym nie przejmują. Powód? Graham potrafił pobić ich córkę Joannę. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest ktoś bliski rodzinie.

Szeptane opowieści - Anna Dutkiewicz

Szeptane opowieści to powieść o tęsknocie, o tym jak człowiek sam poprzez swą dumę, brak odwagi stawienia czoła przeciwnościom, niszczy szczęście, które czeka na niego za rogiem. To historia o znaczeniu rozmowy, o szczerości i wybaczeniu nie tylko drugiej osobie, ale również sobie.

Księga Arona - Jim Shepard

Wzruszający obraz Holokaustu przedstawiony oczami dziecka. Powieść o ośmioletnim żydowskim chłopcu, który trafia pod skrzydła Janusza Korczaka. Po przeprowadzce z małej wsi do Warszawy rodzina próbuje ułożyć sobie życie. Ojciec pracuje w fabryce, matka zostaje praczką a mały Aron nawiązuje pierwsze przyjaźnie. Szansę na szczęście przekreśla wybuch II wojny światowej. 

Pisarka - Katarzyna Michalak

To kolejna książka jednej z najbardziej poczytnych autorek na polskim rynku wydawniczym. Stanowi pierwszy tom trylogii.  Jest to powieść jak pisze sama autorka wyjątkowa, najbardziej osobista ze wszystkich dotychczasowych. Opisana historia jest pełna różnego rodzaju emocji takich jak ból, miłość, cierpienie, nienawiść.

Kochaj mnie czule - Gabriela Gargaś

To historia małżeństwa która wiedzie spokojne życie, do momentu kiedy życiem kobiety wstrząsa informacja o tym że na dnie jej oka zostało wykryte niepokojące znamię.  Natalia – bohaterka powieści udaje się na konsultację do specjalistycznej kliniki. Podczas wizyty spotyka swoją dawną miłość Szymona – czy to spotkanie będzie miało wpływ na losy naszej bohaterki…?

Kto mieszka za ścianą - Cara Hunter

To książka dla miłośników thrillera psychologicznego. Pełna zwrotów akcji które nie pozwalają na to żeby chociaż na chwilę oderwać się od lektury. Dzielnica Oksfordu, zamknięta piwnica a w niej ledwo żywe kobieta i dziecko. Nikt nie wie co się stało i jakim cudem ta dwójka trafiła do piwnicy.

Kobiety z odzysku - Izabella Frączyk

W życiu nigdy do końca nie możemy przewidzieć co nas spotka. Pisze ono bowiem swoje własne scenariusze stawiając nam na drodze często sytuacje, w których nigdy nie przypuszczaliśmy że możemy się znaleźć. Egipt ciepło, wymarzony odpoczynek od codzienności.

Wybacz mi - Karolina Klimkiewicz

Karolina Klimkiewicz porusza w swojej książce temat trudny, skłaniający do przemyśleń. Historia opowiada o Emilii która w swoje urodziny dostaje list od matki. Kobieta porzuciła ją jako małą dziewczynkę w wieku niespełna dwóch lat. Sytuacja ta pozostawiła „skazę na jej życiorysie”.