Niespodzianka z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Drogie dzieci, specjalnie dla Was Biblioteka przygotowała tę małą książeczkę, którą możecie pobrać z poniższego linku. Książeczka z przygodami nietoperza Franka.Ta publikacja on-line zabierze Was w wirtualny spacer po Gminie Sułkowice i zaprosi do przeżycia przygody z ciekawymi zwrotami akcji.

Sułkowicka przygoda smoczycy Magdy i detektywa Adasia

Drogie dzieci, specjalnie dla Was Biblioteka przygotowała tę małą książeczkę z przygodami smoczycy Magdy i detektywa Adasia. To krótkie opowiadanie zabierze Was w wirtualny spacer po Sułkowicach i zaprosi do przeżycia przygody z ciekawymi zwrotami akcji. Do opowiadania dołączone są również zadania, które mamy nadzieję umilą Wam czas kwarantanny.

Na ścieżkach sułkowickiej ziemi. Kapliczki

Nakładem Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Sułkowicach, ukazała się książka „Na ścieżkach sułkowickiej ziemi. Kapliczki”. Opracowanie jest pokłosiem konkursu literackiego „Historia przydrożnej kapliczki”, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum oraz dorośli z gminy Sułkowice.

Między wierszami

"Między wierszami" to tomik poezji Władysława Kuchty, który wydała nasza biblioteka rozpoczynając serię poetycką twórców naszej gminy. Władysław Kuchta urodził się i większość życia spędził w Sułkowicach. Ukochał tę rodzinną wioskę, która w trakcie jego życia stała się miasteczkiem. Ma 92 lata. Wychował 7 dzieci. Jego życie upłynęło na ciężkiej pracy, zachwycie dla piękna ziemi i rodzimego słowa.