Spotkanie teatralno-muzyczne w Izbie Tradycji

O godzinie 11.00 odbyło się spotkanie teatralno-muzyczne w Izbie Tradycji. Jako pierwsi swoje przedstawienie pt. "O królewiczu, który nauczył się wypowiadać magiczne zaklęcie" zaprezentowali uczestnicy Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach wraz ze swoimi opiekunkami.

Świąteczne ozdoby zawisły już w sali Izby Tradycji

W najbliższy wtorek serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie teatralne, które przygotowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS) w Sułkowicach oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) w Harbutowicach. To wydarzenie pełne emocji, kreatywności i pasji, które odbędzie się w świątecznej odsłonie, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Dzieci z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola "Radosne Serce" w Izbie Tradycji

21 listopada gościliśmy w Izbie Tradycji pełne energii i ciekawości przedszkolaki z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola "Radosne Serce" w Sułkowicach. To było niezwykłe spotkanie, pełne radości i odkryć dla naszych "małych gości".

Rozpoczęliśmy kolejny rok współpracy z WTZ w Harbutowicach

Dzisiaj, z nieukrywaną radością, rozpoczęliśmy kolejny rok zajęć z nową grupą podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach. To zawsze wyjątkowy moment, gdy możemy powitać nowych uczestników i rozpocząć razem fascynującą podróż przez różnorodne tematy naszych spotkań.

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Sułkowicach w Izbie Tradycji

7 listopada w ramach jesiennego spaceru odwiedziła Izbę Tradycji grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Sułkowicach. Podczas spotkania dzieci poznały tajemnicę niektórych dawnych narzędzi gospodarczych i domowych. To była krótka lekcja edukacyjna, ale także inspirujące dla młodych spotkanie. Mamy nadzieję, że jest to krok w odkrywaniu przeszłości i zrozumieniu, jak ludzie żyli i pracowali w przeszłości.

Koło historyczne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Izbie Tradycji

27 października do Izbę Tradycji zawitali uczestnicy Koła Historycznego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach, w towarzystwie Pani Danuty Nykiel. Tematem dzisiejszego spotkania było fascynujące 140-lecie istnienia "Starej Szkoły". Podczas prezentacji, uczniowie mieli okazję zgłębić historię tego zabytkowego miejsca, a wszystko to wzbogacone było cennymi komentarzami.

Historia Starej Szkoły, czyli 140 lat budynku szkoły - spotkanie

Pierwszą grupą, która z zaciekawieniem zgłębiała historię "Starej Szkoły", byli podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sułkowicach. Spotkanie to było okazją do obejrzenia prezentacji z okazji 140-lecia istnienia tego zabytkowego miejsca. Była to także fascynująca dyskusja na temat kluczowych wydarzeń z życia codziennego mieszkańców Sułkowic na przestrzeni lat.

Spacer historyczny i gra terenowa z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2

Spacer historyczny i gra terenowa z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2. Wrzesień w tym roku był wyjątkowo ciepły i słoneczny dlatego korzystając z pogody zorganizowane zostały: spacer historyczny i gra terenowa.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z nietypowych świąt obchodzone od 2001 roku. Właśnie z tej okazji odwiedziła nas grupa "sówek" z Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Radosne Serce w Sułkowicach wraz z Paniami opiekunkami.

Jan Magiera z wykładem nt. „Rewitalizacji centrum Sułkowic”

14 września 2023 w Izbie Tradycji odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklicznych wydarzeń pt.: „Czwartek z tematem”, zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Sułkowic „Kowadło”. Tym razem mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu nt. „Rewitalizacji centrum Sułkowic” przygotowanego przez pana Jana Magierę na podstawie dyplomowej pracy magisterskiej.

Narodowe Czytanie 2023

Minęło południe i pora więc powrócić z korczyńskiego dworku do rzeczywistości. Bo właśnie w nadniemeński dwór zamieniła się dzisiejsza Izba Tradycji, gdzie o godz. 10.00 rozpoczęło się 12. Narodowe Czytanie powieści Elizy Orzeszkowej. Po raz kolejny organizatorami spotkania były Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Józefa Sadzika w Sułkowicach i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach.

Wystawy w Izbie Tradycji - zapraszamy!

W Izbie Tradycji można obejrzeć dwie wystawy, z tej okazji skorzystali zaprzyjaźnieni z naszą biblioteką podopieczni Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach, mieli oni także możliwość wysłuchania komentarza do każdej z nich. Było nam bardzo miło Was gościć. Do zobaczenia we wrześniu na stałych zajęciach, już nie możemy się doczekać.

6000 dofinansowania na zakup nowości książkowych

Drodzy nasi czytelnicy z przyjemnością informujemy, że nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie zakupu nowości książkowych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy w nasze progi po nowości wydawnicze.

80. Rocznica Pacyfikacji Sułkowic i Harbutowic

14 lipca 2023 roku uczestniczyliśmy w obchodach 80. Rocznicy Pacyfikacji Sułkowic i Harbutowic. Mieliśmy też ogromną przyjemność gości Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę w Izbie Tradycji. Zachęcamy również do obejrzenia okolicznościowej wystawy znajdującej się obok pomnika.

Przekuwanie Sportu w Sułkowicach 1923-2023

Dzisiaj otrzymaliśmy w darze od Klubu Sportowego "Gościbia" 5 egzemplarzy książki "Przekuwanie Sportu w Sułkowicach 1923-2023", wydanej z okazji 100-lecia działalności Klubu. Izba Tradycji otrzymała okolicznościowe pamiątki, które wzbogacą posiadane przez nią zbiory. Serdecznie dziękujemy.

Ostatnie przed wakacjami zajęcia dla podopiecznych WTZ w Harbutowicach

Ostatnie przed wakacjami zajęcia dla podopiecznych WTZ w Harbutowicach, były okazją do podsumowania wspólnych spotkań. Przez ponad rok odbywały się zajęcia czytelnicze, plastyczne. Mieliśmy także okazję przygotować i przedstawić spotkanie poetycko-muzyczne dla naszych koleżanek i kolegów z ŚDS.

Zakończenie praktyk Edyty i Jarka uczestników WTZ w Harbutowicach

Dzisiaj odbył się ostatni dzień praktyki Edyty i Jarka uczestników WTZ w Harbutowicach, którzy przez trzy miesiące pod opieką terapeutki Pani Anety Dobosz-Waligóra przyjeżdżali do biblioteki gdzie wykonywali prace porządkowe i inwentaryzacyjne. Prace te wykonywali również w Izbie Tradycji. Powierzone zadania wykonywali chętnie i z dużym zaangażowaniem. Ostatni dzień praktyk był także okazją do podziękowań.

Zapowiedź lata - spotkanie poetycko-muzyczne dla ŚDS

„Zapowiedź lata’ pod tym tytułem odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne dla podopiecznych Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach.

16 maja odbyły się zajęcia dla uczniów klas Ia i Ib Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach. Na spotkaniu powoli przygotowywaliśmy się na przyjście lata. Były wiersze o letniej tematyce, ciekawostki, konkursy w których uczniowie bardzo aktywnie brali udział. Było nam miło Was gościć. Do zobaczenia!

Zapowiedź lata - próba z podopiecznymi WTZ w Harbutowicach

11 maja wraz z podopiecznymi WTZ w Harbutowicach ćwiczyliśmy przed naszym występem pt. "Zapowiedź lata", który będziemy przedstawiać 26 maja naszym kolegom i koleżankom ze Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach.

Dawne zawody - "Spotkań z historią" dla klasy 1a i 1b

Dawne zawody. Dzisiaj w ramach "Spotkań z historią" dla klasy 1a i 1b omawialiśmy zawody. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w kuźni znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 1, gdzie została omówiona prac kowala, stolarza, dekarza, cieśli, zduna. Po drodze do Izby Tradycji zatrzymywaliśmy się w kilku charakterystycznych miejscach gdzie mówiliśmy o poznanych zawodach. Nasze zajęcia zakończyliśmy w bibliotece, gdzie dzieci poznały pracę bibliotekarza. Była ku temu doskonała okazja ponieważ trwa właśnie tydzień bibliotek.