Kolejna książka wydana przez Bibliotekę w Sułkowicach

W czwartek w Izbie Tradycji było wyjątkowo gwarno - gościliśmy bowiem mieszkańców Sułkowic, przybyłych na spotkanie promujące książkę „Moja Polska. Historia oczami dziecka". Wśród nich znaleźli się uczestnicy konkursów historycznych przeprowadzonych w latach 2016 – 2018 przez naszą bibliotekę, swoją obecnością zaszczycili nas także pan Artur Grabczyk – Burmistrz Gminy Sułkowice,pani Ewa Garbień – kierownik działu promocji, przedstawiciele jury, a także opiekunowie.


Głównymi odbiorcami książki są młodzi czytelnicy, chociaż mamy nadzieję, że również starsi z przyjemnością przeczytają zamieszczone w niej bajki, legendy czy kroniki, pokazujące, jak potężną moc ma dziecięca wyobraźnia. Udało nam się zamieścić w książce prace literackie ponad trzydziestu młodych autorów.

Dodatkowym atutem są ilustracje – prace najmłodszych uczestników konkursu, karty książki zdobią ilustracje czterdziestu autorów. 

Na spotkanie promocyjne w Sali Izby Tradycji została przygotowana wystawa prac konkursowych, także tych, które nie zostały z braku miejsca zamieszczone w książce, samemu spotkaniu towarzyszyła oprawa muzyczna, w jazzowy klimat wprowadził gości pan Jakub Dzidek, który był także prowadzącym. Goście mieli okazję obejrzeć prezentację, dzięki której mogliśmy „przenieść się w czasie" i jeszcze raz przypomnieć sobie, jak przebiegły konkursy, od pierwszego z nich minęły już bowiem cztery lata. 

Po części oficjalnej goście mogli przejrzeć uważnie otrzymaną książkę, obejrzeć prace konkursowe oraz skorzystać z przygotowanego poczęstunku, słuchając utworów jazzowych. Miła atmosfera sprawiła, że mimo pięknej pogody spotkanie trwało bardzo długo, a rozmowy zdawały się nie mieć końca. 

Przed nami jeszcze dwa spotkania: w Harbutowicach i Krzywaczce, na które już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, którzy potwierdzili swoją obecność. Mamy nadzieję, że książka „Moja Polska. Historia oczami dziecka",prezentująca dzieje Polski dzieciom przez dzieci pokazane, trafi w gusta nie tylko młodych czytelników, ale także tych starszych. 

Zapraszamy wszystkich autorów, których prace zostały zamieszczone w książce, po odbiór egzemplarzy autorskich do biblioteki w godzinach jej otwarcia. Jesteśmy pewni, że nasze wydawnictwo stanie się dla nich cenną pamiątką.