„Afryka niezwykły kontynent” - wirtualne spotkanie dla uczniów klasy 6 z ZPO w Harbutowicach. Miło nam poinformować, że po raz kolejny filmik przygotowany przez pracowników biblioteki będzie wykorzystany przy okazji zajęć lekcyjnych. We współpracy z panią Dorotą Ostafin przygotowany został materiał zachęcający do odbycia podróży z książką. Tym razem celem podróży - Afryka.

Jest wiele miejsc, regionów, których z rożnych przyczyn nigdy nie odwiedzimy osobiście. Te miejsca możemy zwiedzać dzięki książkom, które są w stanie nam je przybliżyć, zaspokoić naszą ciekawość i chęć ich poznania.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego termin naboru na rachmistrzów spisowych zostaje wydłużony do 16 lutego br. Więcej informacji na plakacie.

Legenda o cisach - malowanka

Widząc duże zainteresowanie historią o cisach w Harbutowicach na podstawie ilustracji przygotowaliśmy dla najmłodszych malowankę, którą można pobrać w poniższym linku. Życzymy dobrej zabawy przy kolorowaniu kolejnych plansz historii.

Drogie dzieci zgodnie z zapowiedzią zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania legendy o harbutowickich cisach. Jesteśmy ciekawi czy ta romantyczna historia przypadnie wam do gustu. To jedna z legend o cisach w Harbutowicach, jeżeli znacie jakąś inną zapraszamy do biblioteki, chętnie się z nią zapoznamy.

Legenda o Harbutowickich Cisach - zaproszenie

Każda miejscowość ma swoją legendę. 15 stycznia 2021 zapraszamy do śledzenia naszego profilu fb. W tym dniu nasz zespół biblioteczny specjalnie dla najmłodszych przedstawi legendę o cisach w Harbutowicach. Serdecznie zapraszamy przed monitory.

Życzenia dla czytelników

...by wszyscy nasi czytelnicy w tym świątecznym okresie znaleźli czas na lekturę książek, które pozwolą im choć na chwilę przenieść się w inne światy, pozwolą zapomnieć o ograniczeniach.
I niech potwierdzą się słowa zapisane w Tebach, że biblioteka to skarbnica lekarstw duszy.

Dyrektor wraz z pracownikami

Biblioteki przygotowują się na Święta

Świąteczna atmosfera zagościła już w naszych bibliotekach. Panie bibliotekarki przygotowały świąteczne dekoracje. Dla swoich czytelników mamy również książki o tej tematyce. Serdecznie zapraszamy.

... za zamkniętymi drzwiami biblioteki?

7 listopada sytuacja epidemiczna zmusiła nas do zamknięcia drzwi biblioteki dla czytelników, ale nie znaczy to bynajmniej, że nic się za nimi nie działo do momentu powtórnego ich otwarcia, czyli do 29 listopada. Działo się, działo, i to wiele. 

Biblioteka otwarta dla czytelników - zapraszamy :).

Od 30 listopada 2020r. (poniedziałek) zapraszamy czytelników do Punktu bibliotecznego w Krzywaczce, oraz do Filii w Harbutowiacach. Od 1 grudnia 2020 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Józefa Sadzika w Sułkowicach oraz do Filii w Rudniku.

Poznajemy zawody - praca bibliotekarza

Wycieczki z klasą cz. 3 - Bitwa Warszawska 1920

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy film nagrany w ramach projektu GBP w Sułkowicach i SP 1 w Sułkowicach pt. "Wycieczki z klasą". Tematem odcinka jest "100-lecie Bitwy Warszawskiej". Zachęcamy do pobrania malowanki znajdującej się na naszej stronie internetowej

"Wycieczki z klasą" - Bitwa Warszawska 1920

Zgodnie z zapowiedzią na naszym profilu na fb prezentujemy film nagrany w ramach projektu GBP w Sułkowicach i SP 1 w Sułkowicach pt. "Wycieczki z klasą". Tematem odcinka jest "100-lecie Bitwy Warszawskiej". Uzupełnieniem filmiku jest przygotowana malowanka, którą można pobrać poniżej. Zachęcamy do oglądnięcia filmiku, który przybliży losy bohatera i przedstawionych sytuacji na ilustracjach.

Uwaga, ważna informacja! - biblioteka nieczynna


Drodzy czytelnicy w związku z drugą falą pandemii i podjęciem kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 07 do 29 listopada 2020 r. wszystkich instytucji kultury.

Od 7 do 29 listopada 2020 r. biblioteka wraz z filiami i punktem będzie nieczynna.

Wycieczki z klasą - Jest Polska - lekcja online

Prezentujemy zdjęcia i lekcję online z przygotowań do 102 rocznicy „Odzyskania niepodległości”. W ramach projektu „Wycieczki z klasą”, który biblioteka realizuje z SP nr 1 w Sułkowicach nagrany został film pt. „Jest Polska”. Również klasa II a wraz z Panią wychowawczynią Danutą Kostowal-Suwaj zakończyła już przygotowania. Czekamy na fotorelację z lekcji. Cieszymy się, że wspólnie chociaż nietypowo możemy przeżywać tak ważne dla Polski wydarzenia.

Wycieczki z klasą - Odzyskanie niepodległości - zapowiedź

Jak wyglądała praca na roli - lekcja on-line

Jak wyglądała praca na roli? - w przygotowaniu :)

Drodzy uczniowie klasy 2 A, Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach, zajęcia pt. „Jak wyglądała praca na roli?” ze względu na wprowadzenie czerwonej strefy nie mogły się odbyć w sposób tradycyjny. Nic jednak straconego specjalnie dla was nagraliśmy zajęcia w formie filmu, mamy nadzieję, że wam się spodobają. Pozdrawiamy, Zespół Gminnej Biblioteki Publicznej.

Kolejne książki, tym razem do Punktu w Krzywaczce

Miło nam poinformować, że udało się zakupić kolejne książki. Tym razem nowości wydawnicze trafią do Punktu Bibliotecznego w Krzywaczce. Kuż dzisiaj zapraszamy do wypożyczania nowości jak rónież po te książki ze zbioru, które dotychczas wchodziły w skład zasobu Punktu Bibliotecznego w Krzywaczce.

Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. J. Sadzika w Sułkowicach wraz z czytelnikami i zaprzyjaźnionymi instytucjami przygotowała wyjątkową niespodziankę na "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania".

"Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania" - plakat

Mamy 6000 zł na książki

Gminna Biblioteka Publiczna im .ks. Józefa Sadzika systematycznie uzupełnia swój księgozbiór o nowości książkowe. Zakupy książek dla biblioteki w Sułkowicach oraz jej filii w Harbutowicach i Rudniku realizuje nie tylko z dotacji organizatora ale również ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Program Wieloletni na lata 2016-2020 w ramach ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”.
W tym roku kwota dofinansowania wyniosła 6000 zł.